Две лица загинаа, осум се повредени во сообраќајка пред српската влада (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а осум се повредени во сообраќајна несреќа што утрово се случи на аголот на улиците Немања и Кнез Милош во Белград, соопшти српското министерство за внатрешни работи.

Несреќата се случила околу шест часот кога се судриле комби и патничко возило БМВ.

Постојат сомнежи дека несреќата се случила кога возачот на автомобилот БМВ поминал на црвено светло на семафорот и се судрил со комбито, соопштуваат од МВР.

Полициски службеници и членови на Секторот за вонредни ситуации се на лице место. Во тек е истрага.

 

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе