Четири лица убиени во болница во Германија

Германската полиција во средата уапси жена (51), осомничена за убиство на четири лица во клиника во Потсдам, објавија германските медиуми.

Фото: ЕПА

Портпаролот на државната полиција во Бранденбург рече дека полицијата била повикана во клиниката во средата околу 21 часот. Тие пронашле четворица мртви и еден тешко повреден.

Локалните медиуми објавија дека жртвите биле пациенти во болницата, а приведената жена била вработена таму.

Весникот Билд објави дека злосторството се случило во објект за лица со попреченост.

Заднината на ова убиство сè уште е нејасна, а истрагата сѐ уште трае.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе