Ужасни сцени од затвор

Брутална тортура над затвореник во Русија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Рускиот весник Новаја газета објави 10 минутно видео кое покажува брутална тортура над затвореник во рускиот затвор во градот Јарослав.

На видео снимката се гледа како затвореникот кој е идентификуван како Евгени Макаров е тепан од чуварите на затворот со палки и тупаници.

Во еден момент го полеваат со вода, па целосно гол го седнуваат на стол каде продолжуваат да го тепаат, а го удираат и по нозете.

На снимката се слуша како затвореникот вришти и моли за милост.

Индепендент пренесе дека од разговорот може да се заклучи дека Макаров бил толку брутално казнет бидејќи навредил затворски чувар.

Кога видео завршува, тортурата и понатаму продолжува.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

повеќе

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе