Британскиот премиер е во стабилна состојба по ноќта помината на интензивна нега

Британскиот премиер е во стабилна состојба и со добро расположение откако ја помина ноќта на интензивна нега поради компликации со коронавирусот, пренесува Би-би-си.

Портпаролот рече дека Џонсон (55) во текот на ноќта бил стабилен, и не бил на респиратор.

Кралицата испрати порака до семејството и бремената партнерка на Џонсон, велејќи дека мисли на нив.

Британскиот премиер Борис Џонсон вчера вечер поради влошување на симптомите на ковид-19 беше префрлен на одделот за интензивна нега во лондонската болница и добил терапија со кислород.

На Џонсон во текот на вечерта му се влошила состојбата и бил пренесен на одделот за интензивна нега во болницата Сент Томас „во случај да му затреба респиратор“, соопшти владата.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе