Белгија повторно поплавена, водата носи сè пред себе (ВИДЕО)

Белгија повторно е на удар на поплави, откако вчера наврна големо количество дожд проследено со силни грмежи.

EPA-EFE

Како што јавува Асошиејтед прес, погодени се провинциите Намур и Валон Бурбан југоисточно од Брисел, кои веќе беа на удар на разорни поплави минатата недела. Надојдената вода во Белгија однесе вкупно 37 животи, додека бројот на исчезнатите е сè уште непознат.

Се очекува дожд во Белгија да паѓа во следните неколку дена, и кризниот центар го предупреди населението на можноста од нови поплави.

Страшни глетки се гледаат на снимките од провинцијата Динан, каде големо количество вода носи автомобили.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе