Вашингтон

Бајден: „Никогаш не сум видел толку неодговорна администрација“ (ВИДЕО)

Демократскиот кандидат на претседателските избори Џо Бајден повторно го критикуваше американскиот претседател Доналд Трамп за начинот на кој се справува со здравствената криза.

Screenshot

Бајден за американската администрација рече дека е неодговорна.

Зборувајќи за признанието на Трамп дека, иако бил свесен за сериозноста, тој јавно го намалувал значењето на влијанието на вирусот, Бајден оцени дека тоа е речиси „криминален одговор“ на администрацијата.

Пандемијата не била само главна тема на вечерта, туку била и причина за необичниот формат на настаните недалеку од родниот град на Бајден, Скрентон, Пенсилванија.

Публиката настанот го следела од автомобили паркирани на соодветна далечина.

„Никогаш, никогаш не сум помислувал дека ќе видам толку неодговорна администрација“, им порача Бајден на насобраните, одговарајќи на прашањата.

Настанот бил можност Бајден за прв пат откако е номиниран за претседателските избори да одговора на прашањата на гласачите во живо.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе

Во Скопје се надеваат дека претстојните парламентари избори во Бугарија се една од причините поради кои владата на Бојко Борисов не попушта во врска со членството на Македонија во ЕУ.

повеќе

Упадот во американскиот Капитол што го извршија приврзаниците на Доналд Трамп како последен очаен обид да се поништи резултатот од изборите во 2020 година беше исто толку предвидлив колку и шокантен.

повеќе