Со испишани пораки

Автомобил се заби во вратата на кабинетот на Ангела Меркел (ВИДЕО)

Автомобил се заби во вратата на кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел утринава, пренесуваат агенциите.

EPA-EFE

Засега нема извештаи за евентуални повредени.

На автомобилот биле испишани пораките „Сопрете ја политиката на глобализација“ и „Проклети убијци на деца и стари луѓе“.

Меркел денес би требало да ја води видео-конференцијата на лидерите на германските покраини на која ќе се разгледуваат можни нови мерки на ограничување во борбата против ширењето на коронавирусот.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе