Авион во Лондон се одбил од пистата поради бура, за малку избегната катастрофа (ВИДЕО)

Бурата Ерик ги погоди Велика Британија и Ирска, дуваат ветрови со брзина до 113 км / ч, а едно лице загина поради тоа што врз него паднало дрво.

Бурата предизвика големи проблеми во сообраќајот, како во автомобилскиот, така и во воздушниот сообраќај.

Британските медиуми објавија снимка од авион што морал присилно да слета на лондонскиот аеродром Хитроу, но поради силните ветрови не успеал во тоа. Авионот на Бритиш ервејс се спуштил на пистата, но само се одбил од неа, па пилотот се откажал од слетување и повторно полетал.

Условите, како што се гледа на снимката, се прилично лоши.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе