Нема повредени

Авион удрил во зграда во Австралија (ВИДЕО)

Авионот на компанијата Кобам авиејшн удрил во аеродромската зграда во Перт, откако на авионот му откажале кочниците за време на таксирањето по пистата, објави Вест аустралиан.

Во авионот, за време на несреќата имало 62 патници и четворица членови на екипажот, но никој не е повреден, јавија австралиските медиуми.

Патниците брзо биле евакуирани од авионот и им било забрането да фотографираат на местото на несреќата.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе