Авион слета на автопат во САД (ВИДЕО)

Мал авион бил приморан присилно да слета на автопат во американската сојузна држава Минесота.

Screenshot

„Изгледа дошло до дефект на моторот“, пишува на фејсбук страницата на округот Ремзи, а пренесува Би-би-си.

За среќа, никој на настрадал.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе