Делта ерлајнс

Авион пропаднал над 9 километри за неколку минути, паника меѓу патниците (ФОТО+ВИДЕО)

Патниците во авион на „Делта ерлајнс“ биле шокирани откако авионот одеднаш „пропаднал“ повеќе од девет километри.

Во текот на летот имало проблеми со притисокот во кабината, соопшти авиокомпанијата, чиј авион на релацијата од Атланта кон Форт Лодердејл бил пренасочен во Тампа, Флорида, каде што безбедно слетал.

Маските за кислород паднале од таванот на авионот и настанал хаос меѓу патниците, изјавил еден од патниците за телевизијата ВСБ.

Една од стјуардесите повеќе пати преку разгласот ги молела луѓето да не паничат, но тоа не помогнало многу. Патниците масовно им пуштале пораки „те сакам“ на своите роднини за време на падот.

Причината за падот сè уште не е позната, но авионот во моментов се испитува.

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе

Мора да се пристапи кон воведување нови мерки за поголема контрола на лицата кои поседуваат нелегални пари.

повеќе