Американски воен брод гори веќе 12 часа, има повредени (ФОТО+ВИДЕО)

Во експлозија и пожар што изби на американски воен брод во Калифорнија повредени се 21 лице, соопштија американските власти.

EPA-EFE

Американските медиуми објавија снимки на кои се гледа како се крева густ чад од бродот УСС Боном Ричард кој се наоѓа во Сан Диего каде е на ремонт.

Експлозијата, чија причина е непозната, се случила додека на бродот имало 160 морнари. Според властите, 17 морнари

aaaaaaaaaaaaaa

Медиумите пренесоа дека и неколку полицајци се повредени по вдишување чад.

Бродот гори веќе повеќе од 12 часа, а американските медиуми наведуваат дека на него има околу 3.700 тони запаливи материјали.

Пожарникарите во моментов ја држат ситуацијата под контрола.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе