Американски командоси скокаат на подморница во движење во драматична операција на заплена на дрога (ВИДЕО)

Возбудлива рација се одиграла во Тихиот Океан, кога американската крајбрежна стража пресретнала подморница на нарко-картел и група командоси скокнале на бродот во движење при што заплениле дрога вредна милиони долари.

Минатиот месец, американската крајбрежна стража забележала полупотопено пловило во источниот дел на Тихиот Океан.

Пред подморницата да успее да потоне под водата, тројца командоси од американската крајбрежна стража Катер Манро (ВМСЛ 755) скокнале на подморницата во движење.

На видеото објавено од страна на властите во четвртокот се гледа како еден од командосите го крши отворот на бродот со тупаница и се обидува да го отвори, пред да се појави шверцерот и да се предаде.

Во операцијата се откриени 7.700 килограми кокаин, со проценета вредност на 232 милиони долари.

Крајбрежна стража се вратила дома во Сан Диего со 17.700 килограми кокаин и 400 килограми марихуана во вредност од околу 569 милиони долари, кои успеале да ги запленат меѓу мај и јули во 14 одделни рации на бреговите на Мексико, Централна и Јужна Америка

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе