Аеродромот во Канбера е евакуиран откако едно лице пукало во воздух (ФОТО+ВИДЕО)

Аеродромот Канбера во Австралија е евакуиран откако едно лице отворило оган во зградата на аеродромскиот терминал.

Фото: Твитер

Повикувајќи се на изјави на полицијата на Австралиската територија на главниот град (ACT), локалните медиуми објавија дека мажот пристигнал на аеродромот во Канбера во 13.30 часот по локално време. Додека чекал да се пријави, извадил пиштол и почнал да пука.

Тој испукал 8-10 истрели, главно во прозорците на зградата на терминалот. Тој не ги гаѓал патниците или персоналот.

Властите го евакуирале аеродромот како мерка на претпазливост.

Очевидци изјавија дека на аеродромот владеела паника.

Полициски претставници изјавија дека во нападот нема повредени.

Тие соопштија дека напаѓачот е приведен.

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе