Единасeт сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено, а седум полесно

Изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје се случиле 11 сообраќајки во кои едно лице се здобило со тешки, а седум лица со полесни телесни повреди.

Полицијата исклучила од сообраќај 15 нерегистрирани возила, а изречени се мерки за непрописно паркирање за 75 возила, додека „пајакот“ кренал 62 возила.

Казнети се и четворица возачи кои не давале првенство на минување на пешаци на пешачки премин, 23 за зборување на мобилен при возење, а девет за неносење сигурносен појас.

Објавено на

28 Мај 2019 - 12:30

Граѓаните и општата јавност исто така се важен штит за укажувачите.

повеќе

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе