Спорт

Останато од Спорт

Медиумите од Италија откриваат детали од скандалот во кој е вмешан Луис Суарез и полагањето на тестот за италијански пасош, на еден прислушкуван разговор се слуша дека Уругваецот мора да положи бидејќи има годишна плата од 10 милиони евра.

22 Септември 2020 - 15:31

Килијан Мбапе не сака да го продолжи договорот со ПСЖ, сака да замине следното лето, кандидати за неговиот потпис се Ливерпул и Реал Мадрид. 

22 Септември 2020 - 14:04

Поради лошите резултати, тренерот Ване Милков ја отстапи тренерската позиција, Беласица наскоро ќе назначи нов стратег. 

22 Септември 2020 - 13:08

Американскиот плејмејкер на Работнички, Демиер Питс е позитивен на коронавирус, потврди клубот од градски парк. 

22 Септември 2020 - 12:51

Артуро Видал и официјално е фудбалер на Интер, Чилеанецот стави потпис на двегодишен договор со опција за додатни 12 месеци, Барселона од трансферот ќе добие 1 милион евра во бонуси.

22 Септември 2020 - 12:39

Од Италија пристигнуваат неверојатни вести, полицијата и обвинителството отвориле истрага за тестот кој Луис Суарез го полагаше во Перуџа за добивање италијански пасош, наводно Уругваецот мамел и предвреме ги добил прашањата кој требал да ги одговори.

22 Септември 2020 - 12:17

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет објаснува како Тотнем стигнал до потписот на неговиот клиент, и вели дека реална е шансата фудбалерот да остане во клубот повеќе од една сезона. 

22 Септември 2020 - 11:21

Италијанската спортска јавност е шокирана од бруталното убиство на фудбалскиот судија Даниеле де Сантис и неговата девојка.

22 Септември 2020 - 11:08

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу реагирал во последен момент и не го пушта Луис Суарез слободно да потпише за Атлетико Мадрид.

22 Септември 2020 - 10:14

Манчестер Сити ја отвори сезоната во Премиерлигата со триумф од 1-3 на гостувањето кај Вулверхемптон, Пеп Гвардиола очигледно ја научи лекцијата и не дозволи трет пат во низа да биде поразен од Нуно Еспирито Санто.

21 Септември 2020 - 23:31

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе