Спорт

Останато од Спорт

Македонскиот навивач со својот дупнат тапан ги освои социјалните мрежи, чукаше на него на стадионот, продолжи и во градот, не се откажува. 

17 Јуни 2021 - 22:42

Рускиот селектор Станислав Черчесов е хит на социјалните мрежи со начинот на кој го отвори шишето кока-кола. 

17 Јуни 2021 - 21:33

Белгија е во осминафиналe на ЕВРО 2020 откако вечерва со 1-2 ја совладаа Данска, „ѓаволите" стигнаа до победа со пресврт во второто полувреме.

17 Јуни 2021 - 20:10

Александар Трајковски внесе голема свежина со негово влегување во второто полувреме, имаше неколку извонредни шута од далечина, а еден од нив го донесе и пеналот за Македонија.  

17 Јуни 2021 - 18:01

Капитенот Горан Пандев смета дека Европското првенство треба да го играме многу послободно отколку што го правиме тоа. 

17 Јуни 2021 - 17:53

Езгјан Алиоски беше стрелец на денешниот гол против Украина, тој знае дека можевме многу подобро на овој натпревар во првиот дел. 

17 Јуни 2021 - 17:44

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од настапот на своите фудбалери во второто полувреме, вели дека така треба да играме и против Холандија. 

17 Јуни 2021 - 17:39

Столе Димитриевски брани одлично на ова Европско првенство, но нашиот голман вели дека не може да биде среќен кога репрезентацијата губи. 

17 Јуни 2021 - 17:16

Македонската фудбалска репрезентација со 2-1 загуби од Украина, но момците на Ангеловски одиграа одлично второ полувреме во кое го презентиравме нашиот квалитет, но негативата од 2-0 од првиот дел не успеавме да ја анулираме. 

17 Јуни 2021 - 16:56

Македонската фудбалска репрезентација со 2-0 губи од Украина по првото полувреме, Пандев ја затресе противничката мрежа, но неговиот погодок беше поништен поради офсајд. 

17 Јуни 2021 - 15:48

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе