Спорт

Останато од Спорт

Сакраменто му нуди нов договор на Богдан Богдановиќ и 51,4 милиони долари за четири години, но Србинот не брза и веројатно ќе почека до следното лето за да извлече уште некој додатен милион.

16 Октомври 2019 - 13:00

Килијан Мбапе е ставен во искушение, млдиот Французин има опција да чека трансфер во Реал и да стане нов „галактико“ во 2021 или да ја продолжи верноста кон ПСЖ и да стане најплатениот фудбалер во светот.

16 Октомври 2019 - 12:11

Бугарската полиција уапси четворица луѓе за кои се верува дека се дел од лицата кои упатувале навреди на расна основа кон англиските фудбалери. 

16 Октомври 2019 - 11:59

Легендата на бугарскиот фудбал, Христо Стоичков се расплака во емисија во која зборуваше за расизмот предизвикан од неговите сонародници на мечот со Англија. 

16 Октомври 2019 - 10:35

Завршија октомвриските квалификациски натпревари за Европското првенство по кои шест репрезентација обезбедија пласман на Европското првенство. 

16 Октомври 2019 - 09:45

Шпанија е новата земја која си обезбеди билет на ЕВРО 2020 откако во 92. минута стигна до бод на гостувањето кај Шведска, Романците не го искорити овој кикс откако и тие примија гол во 92. минута и останаа без два бода.

15 Октомври 2019 - 23:18

Нови главоболки за Оле Гунар Солшер, Давид Де Хеа заработи повреда на мечот меѓу Шпанија и Шведска поради која предвреме излезе од игра. 

15 Октомври 2019 - 22:49

МЗТ Скопје остана перфектен во втората АБА лига, вечерва „штрковите" беа подобри од Рогашка со 74-54.

15 Октомври 2019 - 21:10

Синоќешниот скандал и расистичките навреди на мечот со Англија донесоа големи превирања во фудбалот во Бугарија, првиот човек на федерацијата си поднесе оставка а само неколку часа подоцна, единицата за борба против организиран криминал изврши рација.

15 Октомври 2019 - 20:10

Европската куќа на фудбалот ги стави на тапет Бугарија и Англија по синиќешниот натпревар во Софија на кој играта два пати беше прекината поради расистички навреди и нацистички поздрави.

15 Октомври 2019 - 18:49

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе