Виталиј Кличко виновник за поразот на неговиот брат Владимир од Ентони Џошуа

Поранешниот светски шампион Виталиј Кличко изјави дека неговиот брат Владимир изгубил од Британецот Ентони Џошуа поради него.

Борбата се одржа на 29 април 2017 година на „Вембли". Во прашање беа ВБА Супер, ИБФ и ИБО титулите.

На тој меч Џошуа победи со технички нокаут во 11. рунда.

– Џошуа боксувал со многумина, но не покажа сериозен резултат. Единствениот кој го нокаутирал беше Владимир. Тој беше на чекор до победата. Му реков да не брза. Не очекував дека боксер со такви мускули би можел да биде во добра форма во втората половина на борбата. Затоа, верувам дека загубата на Владимир е моја грешка, изјави Виталиј. 

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе