Ја прекинаа доминацијата на Вардарки

ЖРК Металург е шампион на Македонија

Ракометарките на ЖРК Металург се новиот шампион на Македонија во женска конкуренција, тие на трофејот му се радуваат по седум години. 

ЖРК Металург со убедливи 32:18 ја победи екипата на Стружанка и ја завери шампионската титула.
 
По седум години пауза ЖРК Металург повторно е шампион на Македонија со што ја прекина доминацијата на Вардар кој оваа сезона имаше сосема нов лик.
 
Фото: ЖРК Металург
 

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе