СЕХА ЛИГА

Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лигата во третото коло (ВИДЕО)

Уште еден гол од ракометар на Вардар е избран за погодок на колото во СЕХА лигата, овој пат во сопственост на Вуко Борозан. 

Голот на Борозан против Мешков Брест е најдобриот во СЕХА лигата за третото коло.
 
Погледнете ги најдобрите пет голови на колото:
 

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе