Со новото раководство на Вардар се отвара вратата за враќање на Вујо

Вујо си замина од Загреб, можно ли е романтично враќање во Вардар?

Веселин Вујовиќ поради приватни причини го напушти ППД Загреб, сега е слободен тренер а кога се знае дека Самсоненко веќе не е сопственик на Вардар, неговото име природно се поврзува со црвено-црните. 

Легендарниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ е слободен, веќе нема ангажман откако денеска го напушти ППД Загреб.
 
Тој објасни зошто заминува од Загреб, причините се приватни и мора извесен период да биде во Србија.
 
„За жал од лични причини го напуштам Загреб. Мора да се вратам во Србија, не можам да бидам на две места во исто време. Откако ќе ги решам проблемите, доколку клубот сака со задоволство би се вратил во Загреб“, изјави Вујовиќ по одлуката да го напушти хрватскиот клуб.
 
Која ќе биде неговата следна дестинација не се знае, веројатно во моментов ниту тој нема одговор на прашањето. Но откако неговиот пријател Михајло Михајловски се врати на чело на клубот, се отвара пат и за враќање на Веселин Вујовиќ.
 
Вујо има посебен однос со навивачите на Вардар, меѓу двете страни има хемија каква што ретко постои во ракометниот свет.
 
Легендарниот стратег повеќе пати има доаѓано во Скопје да ги гледа црвено-црните во изминатите години, неговата љубов кон клубот и кон градот е голема, па нема да биде изненадување ако неговиот следен ангажман биде токму Вардар. 
 

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе