ВУЈОВИЌ ПОВЕЌЕ НЕ Е ТРЕНЕР НА ЗАГРЕБ

Вујо не го дочека натпреварот со Вардар, Загреб ќе добие нов тренер

Четирите порази во првите четири кола од Лигата на шампионите му пресудија на Веселин Вујовиќ, тој повеќе не е тренер на ППД Загреб.

Од клубот за хрватските медиуми потврдиле дека Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на Загреб, а во текот на денот оваа информација ќе биде официјално соопштена на прес конференција.
 
Загреб имаше очаен старт на сезоната во Лигата на шампионите со четири порази во првите четири натпревари и тоа е причината за заминувањето на Веселин Вујовиќ.
 
Популарниот Вујо две и пол сезони беше на кормилото на Загреб и имаше исклучително успешни резултати со тимот составен претежно од млади ракометари.
 
Тој беше омилен и меѓу навивачите на Загреб, но лошата форма оваа сезона го стори своето и разделбата беше неминовна.
 
Отказот на Веселин Вујовиќ доаѓа пред натпреварот против Вардар од Лигата на шампионите, црногорскиот стратег не го дочека мечот против својот поранешен клуб.
 

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе