Лига на шампиони

Втора недела по ред, Митревски ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Македонскиот голман, Никола Митревски и ова коло ја има најдобрата одбрана на колото, овој пат тоа беше двојната интервенција против вардаровиот бек, Јотиќ. 

Митревски со 11 интервенции синоќа помогна Порто да остане непоразен против Вардар, македонскиот голман повторно е во центарот на вниманието на ракометна Европа.
 
Како и во минатото коло, така и сега, Митревски ја има најдобрата одбрана на колото.
 
Најдобрите пет одбрани момжете да ги видите на овој ЛИНК.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе