ЕП 2020

Во позадина ечи „Послушајте патриоти“ додека македонските ракометари прават склекови (ВИДЕО)

Македонските ракометари ги прават последните подготовки пред денешниот меч со Словенија, се спремаат физички, но го јакнат и патриотскиот дух. 

Во отсуство на конфициониот тренер Петар Баснарков кој остана во Скопје поради позитивен тест на ковид-19, Ацо Јоновски се грижи за физичкиот дел од тренинзите.
 
Под негово водство ракометарите правеа склекови, а во позадина одеше „Послушајте патриоти“.
 
 
Денеска од 18 часот Македонија игра со Словенија во првото коло на Европското првенство. Овој дуел може да биде клучен за пласман во следната фаза од шампионатот.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе