Во Малме крената статуа од Златан Ибрахимовиќ (ФОТО)

Легендарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ доби статуа во својот Малме. 

Златан Ибрахимовиќ денеска свечено ја откри својата бронзена статуа во Малме, таа е висока 2,7 метри и тешка околу 500 килограми.
 
Статуата е поставена пред новиот стадион на Малме.
 
„Многу сум среќен поради местото каде е поставена статуата. Тоа беше моја желба уште од почетокот. Започнав во Малме и срцето ми е таму“, изјави Ибрахимовиќ.
 
 
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе