Лига на шампиони

Веспрем веднаш спортски му ја честиташе титулата на Вардар (ФОТО)

Веспрем ја загуби битката со Вардар за титулата во Лигата на шампионите, разочарувањето кај тимот од Унгарија беше големо, но и покрај тоа, веднаш испрати честитка до црвено-црните.

Вардар ѝ се радува на нова титула во Лигата на шампионите, а Веспрем мора да се задоволи само со епитетот вицешампион. Разочарувањето кај тимот од Унгарија е големо, но спортски веднаш беше испратена честитка.

„Честитки до Вардар“– гласеше кратката порака со слика од Вардаровите херои како се радуваат на пиедесталот.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе