Лига на шампиони

Веспрем веднаш спортски му ја честиташе титулата на Вардар (ФОТО)

Веспрем ја загуби битката со Вардар за титулата во Лигата на шампионите, разочарувањето кај тимот од Унгарија беше големо, но и покрај тоа, веднаш испрати честитка до црвено-црните.

Вардар ѝ се радува на нова титула во Лигата на шампионите, а Веспрем мора да се задоволи само со епитетот вицешампион. Разочарувањето кај тимот од Унгарија е големо, но спортски веднаш беше испратена честитка.

„Честитки до Вардар“– гласеше кратката порака со слика од Вардаровите херои како се радуваат на пиедесталот.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе