Добивме некое трето име

Веспрем ептен ја утна, велат дека им доаѓа Вардар од Јужна Македонија (ФОТО)

Вардар утре (сабота) му гостува на Веспрем во дерби натпревар од Лигата на шампионите, во најавата за натпреварот унгарскиот клуб го утна името на нашата земја. 

Финалистите од последниот фајнл-фор турнир во Келн утре се среќаваат во групната фаза од Лигата на шампионите, Веспрем го пречекува Вардар.
 
Унгарскиот клуб во најавата за натпреварот ни го утна името. Веројатно мислеле на Северна Македонија, но напишале дека играат со бранителот на трофејот кој доаѓа од Јужна Македонија.
 

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе