Промовиран новиот дрес за завршницата од Лигата на шампионите

Вардар во Келн ќе брка титула со специјално дизајниран дрес (ФОТО)

Шампионот на Македонија, Вардар денеска се пофали дека за Ф4 во Келн и завршницата од Лигата на шампионите ќе настапи со нов дрес кој е специјално дизајниран за оваа пригода.

„Црвено-црните“ трипати по ред настапуваат на фајнлфор турнирот, и оваа година во Келн ќе се појават со специјално дизајниран дрес.

Ракометарите соработувале со „Хумел“ за избработката на дресот, кој ќе биде во ограничена серија и наскоро ќе почне да се продава на сите заинтересирани навивачи.

Промоцијата на новиот дрес, која беше под мотото „Нов дрес, иста цел – победа во Келн“ се одржа денеска во фаншопот на Вардар во спортскиот центар „Јане Сандански“ а како модели беа Марко Поповски и Кристијан Дисингер.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе