Одреден домаќинот на завршниот турнир

Вардар во Брест ќе ја брани титулата во СЕХА лигата

Завршниот турнир од СЕХА лигата ќе се игра во Брест, Белорусија од 2 до 4 април. Овој град по втор пат ќе биде домаќин на фајнл-форот на регионалното натпреварување.

СЕХА лигата потврди дека овогодинешното издание на фајнл-фор турнирот ќе се одржи во Брест, Белорусија.
 
Покрај Вардар и домаќинот Мешков Брест, на завршниот турнир се пласираа и хрватските екипи ППД Загреб и Нексе.
 
„Наше големо задоволство е уште еднаш да го организираме завршниот турнир заедно со Мешков Брест и сигурен сум дека фајнл-фор турнирот ќе биде уште едно незаборавно искуство за Мешков Брест, градот Брест, фановите и белорускиот ракомет генерално. Мешков Брест е постојан учесник на фајнл-фор турнирот и заслужува да го донесеме таму најдоброто од регионот. Среќни сме што осмиот фајнл-фор ќе биде во Брест и ќе биде дел од милениумската фиеста на градот Брест“, изјави директорот на СЕХА лигата, Синиша Остоиќ.
 

Во ерата во која сите напредни земји во светот престануваат со употреба на фосилни горива, ние отвораме нови наоѓалишта, наоѓаме оправдување за исцрпување на необновливите ресурси и за активирање на најголемата глобална закана за морската биолошка разновидност.

повеќе

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе