ЛШ фајнл-фор Келн

Вардар сруши негативен рекорд во првото полувреме (ВИДЕО)

Вардар одигра очајно второ полувреме и покрај извонредната партија на Дејан Милосављев, македонскиот тим сруши и негативен рекорд.

Вардар првото полувреме го загуби со 16:9, а тоа е најголемата негатива на полувреме во историјата на фајнл-фор турнирите во Лигата на шампионите.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе