Лига на шампиони

Вардар пушти и билети за стоење за натпреварот со Кил, германскиот тим го чека жешка атмосфера

Поради големиот интерес за натпреварот меѓу Вардар и Кил, клубот одлучи да пушти и билети за стоење.

Салата „Јане Сандански“ за мечот со Кил ќе биде исполнета и повеќе од капацитетот за седење кој го има. Билетите за столчињата се продадоа, па Вардар одлучи да пушти и влезници за стоење.
 
Билетите ќе чинат по 150 денари, ќе можат да се купуваат од денеска онлајн преку продажната мрежа на „мктикетс“ и на билетарата на „Јане Сандански“.
 
Натпреварот меѓу Вардар и Кил се игра во сабота на 12 октомври од 17:30 часот.

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе

Во Скопје се надеваат дека претстојните парламентари избори во Бугарија се една од причините поради кои владата на Бојко Борисов не попушта во врска со членството на Македонија во ЕУ.

повеќе

Упадот во американскиот Капитол што го извршија приврзаниците на Доналд Трамп како последен очаен обид да се поништи резултатот од изборите во 2020 година беше исто толку предвидлив колку и шокантен.

повеќе