Лига на шампиони

Вардар пушти дополнителен број на билети за дуелот со ПИК Сегед

Како што и се очекуваше Вардар пушти дополнителен број на влезници за натпреварот против ПИК Сегед.

Вардар многу брзо ги распродаде билетите за седење за четвртфиналниот дуел од Лигата на шампионите против ПИК Сегед, па од денска пушти и билети за стоење.
 
Клубот информира дека се пуштени дополнителни 500 влезницни, сите се за стоење и чинат по 200 денари. Можат да се купат преку „тикетплус“ и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански“.
 
Натпреварот меѓу Вардар и ПИК Сегед се игра во четврток на 25. април од 20 часот.

САД денес остануваат држава со најнапреден систем на високо образование во светот, со најголем број на научни публикации, инвестиции во наука, патентирање на иновации и на добитници на Нобелова награда.

повеќе

(Реакција на колумната на Наум Кајчев, „За Гологанови и нашата заедничка историја“, 15 септември 2019, МКД.мк)

повеќе

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе