СЕХА лига

Вардар против домаќинот Мешков Брест на фајнл-фор турнирот во СЕХА лигата

Загреб денеска на свој терен загуби од Татран Прешов, а тоа значи дека Вардар ќе игра против Мешков Брест во полуфиналето на завршницата од СЕХА лигата.

Денеска се одиграа последните натпревари од лигашкиот дел во СЕХА лигата, Загреб на свој терен загуби од Татран Прешов со 29:28, а Мешков Брест на гостински терен го совлада Нексе со 29:26.
 
Овие резултати значат дека Вардар на првото место го завршува регуларниот дел од сезоната и во полуфиналето од завршниот турнир ќе игра против домаќинот, Мешков Брест, а Загреб ќе игра со Нексе.
 
Мешков Брест беше најмалку посакуваниот противник за било кој, бидејќи покрај тоа што имаат квалитет, ќе играат и пред својата публика, а тоа им дава почетна предност.
 

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе