Го добивме најголемиот фаворит

Вардар против Барселона во полуфиналето од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Вардар немаше среќа во денешната ждрепка за полуфиналето од Лигата на шампионите, го доби главниот фаворит, Барселона.

Вардар ќе игра против Барселона во полуфиналето на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн.
 
Барселона е главен фаворит за освојувањето на Лигата на шампионите, оваа година Вардар два пати загуби од нив во групната фаза.
 
Но, Барселона беше противникот на Вардар и во полуфиналето кога црвено-црните ја покорија Европа.
 
Во второто полуфинале играат Веспрем и Кјелце.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе