Од денес треба да почне со тренинзи

Вардар потврди: Калараш ќе потпише на две години

Спортскиот директор на Вардар, Едуард Кoкшаров потврди дека Глеб Калараш се враќа во Скопје и ќе стави потпис на двегодишен договор со „црвено-црните".

По синоќешните најави дека Глеб Калараш се враќа во редовите на шампионот на Македонија и Европа, пристигнa и официјална потврда.

Спортскиот директор на Вардар, Едуард Кокшаров откри дека Русинот ќе стави потпис на двегодишен договор.

„Калараш ќе ја продолжи кариерата во нашиот клуб. Имаме согласност за соработка на две години. Од петок ќе почне да тренира со Вардар. Треба да му се честита на Калараш, стори сè за да се врати“ – вели Кокшаров.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе