Лига на шампиони

Вардар почна да продава билети за фајнл-фор турнирот во Келн

Вардар ги доби билетите од ЕХФ за својот блок каде што ќе бидат сместени навивачите на црвено-црните во „Ланксес арената“.

Фановите на Вардар кои сакаат да ги бодрат црвено-црните во живо во Келн ќе треба да одвојат 18.300 денари за блок влезница. Во цената е вклучен само билетот за двата натпревари.
 
Влезниците можат да се купат во фаншопот на Вардар или онлајн.
 
Завршниот турнир во Келн се игра на 1 и 2 јуни. Вардар во полуфиналето игра против Барселона со почеток од 18 часот.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе