СЕХА лига

Вардар победи и во вториот меч против Металопластика за пласман во четвртфиналето на СЕХА

Вардар го доби и вториот натпревар против Металопластика, овој пат победи со 26-23 и се пласираше во четвртфиналето од СЕХА лигата каде ќе игра против Загреб. 

Металопластика имаше старт од соништата откако поведе со неверојатни 7-1 на стартот, но Вардар брзо почна да ја топи негативата и на полувремето замина со водство од 14-11.
 
Вардар во вториот дел ја контролираше играта и на крајот славеше со конечни 26-23.
 
Дибиров и Шеваљевиќ постигнаа по пет голови, Кизиќ имаше брилијантна партија со 16 интервенции.
 
Вардар во четвртфиналето ќе игра против Загреб.
 

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе