Лига на шампиони

Вардар некомплетен против Мешков Брест

Вардар без неколку повредени ракометари ќе му се спротивстави на Мешков Брест во денешниот натпревар од Лигата на шампионите. 

По двата последователни порази во Лигата на шампионите од Кил и Веспрем, Вардар денеска против Мешков Брест цели на враќање на победничките патеки.
 
Но, тренерот Кокшаров нема да може да смета на Павел Атман и Сергеј Горпишин кои се повредени. Во составот е Столе Стоилов но тој во минатите натпревари седеше само на клупата, веројатно се уште не е максимално подготвен во игра, но можеби денеска ќе го добие првите минути.
 
Натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест започнува од 17 часот.
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе