Во наредните 14 дена сите спортски мечеви ќе се играат без публика

Вардар ќе ја нема поддршката од публиката за важните мечеви со Нексе и ПИК Сегед

Ракометарите на Вардар ќе го немаат силниот ветер во грб од своите навивачи за престојните мечеви против Нексе во СЕХА лигата и против ПИК Сегед во Лигата на шампионите. 

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок меѓудругото побара сите спортски настани во наредните 14 дена да се играат без публика.
 
Се очекува на денешната седница Владата на Македонија да ја прифати препораката од Комисијата за заразни болести и да донесе забрана за присуство на публика на спортските натпревари.
 
Тоа значи дека Вардар неделниот реванш натпревар од четвртфиналето во СЕХА против Нексе ќе го игра пред празни трибини.
 
Европскиот шампион ќе ја нема поддршката од навивачите и за дуелот против ПИК Сегед кој се игра на 22. март.

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе

Потребно е неодложно формирање на државен фонд кој ќе овозможи во прв момент преживување во оваа ситуација...

повеќе

Во време кога пандемијата на коронавирусот и понатаму е вон контрола, најдобар економски исход на кој би можеле да се надеваме е рецесија која ќе биде подлабока од онаа со финансиската криза во 2008 година. 

повеќе