Супер Глоуб

Вардар ќе игра против Ал Мудхар во четвртфиналето на Супер Глоуб

Вардар го доби противникот за четвртфиналето на Супер Глоуб, тоа е Ал Мудхар кој беше подобар од Њујорк Сити со 33:13.

Ал Мудхар од Саудиска Арабија е противникот на Вардар во четвртфиналето на Супер Глоуб, тие денеска го совладаа Њујорк Сити со 20 голови разлика.
 
Натпреварот меѓу Вардар и Ал Мудхар се игра утре од 19 часот со директен пренос на телевизија Телма.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе