СЕХА лига

Вардар и Еурофарм Пелистер на 10. октомври ја почнуваат новата сезона во СЕХА лигата

Новата сезона во СЕХА лигата ќе биде со 10 екипи, Вардар ќе има полесни противници во групната фаза, мечевите ќе почнат од 10. октомври. 

Стартот на новата сезона од СЕХА лигата е пролонгиран за речиси еден месец од првичните планови. Наместо на 12 септември, лигата ќе почне на 10. октомври.
 
Таа ќе брои 10 клубва кои ќе бидат поделени во две групи. Во ова издание ќе ги нема ЦСКА Москва и Пекинг Универзитет.
 
Вардар ќе биде во група со Татран Прешов, Војводина, Мотор и Нексе, додека Еурофарм Пелистер ќе игра против Веспрем, ППД Загреб, Мешков Брест и Металопластика.
 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе