Вардар го потврди ангажманот на пикерот Валчак

Вардар потврди дека полскиот репрезентативец, Патрик Валчак во наредните две години ќе го носи црвено-црниот дрес. 

27-годишниот пикер и специјалист за одбрана, и официјално е ново засилување за Вардар.
 
Тој стави потпис на двегодишен договор со актуелниот европски шампион. Валчак ќе го носи дресот со бројот 7.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе