РК Вардар

Вардар ги потврди Гаџа и Векиќ и објави детали за нивните договори

Вардар го потврди ангажманот на Анте Гаџа и Јосип Векиќ, и двајцата ракометари доаѓаат од Загреб. 

Вардар им посака добредојде на своите нови ракометари кои доаѓаат од Хрватска.
 
Во новата сезона средниот бек Анте Гаџа и десниот бек Јосип Векиќ ќе бидат дел од тимот на Вардар 1961. Гаџа потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“, а Векиќ ќе остане во Скопје до 2024 година“, стои во соопштението на Вардар.
 

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе