Лига на шампиони

Вардар ги дозна противниците за новата сезона во Лигата на шампионите

Денеска беше извршена ждрепката за новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар ќе игра во Групата А. 

Настапот на Вардар е неизвесен бидејќи ЕХФ побара од македонскиот клуб да депонира депозит од милион евра. Ако тоа не се случи црвено-црните ќе го загубат местото во ЛШ. 
 
Но ако се најде решение за проблемот еве како ќе изгледа групата на Вардар. Нашиот тим имаше добра ждрепка, ќе настапува во групата А која е полесна. 
 
Група А

1. ПИК Сегед
2. Кил
3. Вардар
4. Алборг
5. Мешков Брест
6. Монпелје
7. Загреб
8. Елверум
 
Група Б
 
1. ПСЖ 
2. Барселона
3. Порто
4. Кјелце
5. Фленсбург
6. Веспрем
7. Динамо Букурешт
8. Мотор

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе