РК Вардар

Вардар добива аргентински шмек?

Според шпанските медиуми, Вардар е блиску до потпис со аргентинскиот ракометар Пабло Симоне кој треба да биде решение за позицијата среден бек.

Вардар бара играч на централната бековска позиција, според шпанскиот ракометен портал „handball100x100“, тие ќе го ангажираа Пабло Симоне.

Тој е играч на Сиудад Енкантада, но има желба да игра во Лигата на шампионите, нешто што може да му се оствари во Вардар.

28-годишниот ракометар за Аргентина досега има одиграно 90 натпревари.

Пабло е брат на далеку попознатиот Диего Симоне кој игра за Монпеље.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе