Лига на шампиони

Вардар доби летонски судии за мечот со Барса, во Келн ќе судат и Начевски и Николов

Познати се судиите за полуфиналните натпревари на завршниот ракометен турнир во Лигата на шампионите во Келн. 

Покрај Вардар, македонски претставници во Келн ќе бидат и судиите Славе Николов и Ѓорѓи Начевски.
 
Македонските судии ќе ја делат правдата на мечот меѓу Веспрем и Кјелце.
 
Вториот полуфинален меч, дуелот на Вардар со Барселона ќе го судат летонските судии, Сондорс и Лицис.
 
На финалниот дуел правдата ќе ја делат германските судии Ларс Гајпел и Маркус Хелбиг.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе