Лига на шампиони

Вардар без Криштопанс отпатува во Полска

Екипата на Вардар замина за полска каде во сабота ќе го игра мечот од Лигата на шампионите против Кјелце. 

По ремито во Скопје, Вардар го очекува уште еден меч со Кјелце во Лигата на шампионите, овој пат на гостински терен.
 
Вардаровите ракометари денеска заминаа за Полска, но во Скопје остана Даинис Криштопанс кој поради повреда не настапи ниту на првиот меч со Кјелце.
 
Натпреварот меѓу Кјелце и Вардар е прогласен за меч на колото од страна на ЕХФ.
 
Дуелот се игра во сабота со почеток од 18 часот.

Тоа што е многу поважно е дека се работи за ПРЕТХОДНА проверка, а не за post festum ветинг.

повеќе

Како што расте бројот на оние кои објавуваат непроверени, лажни и злонамерни информации, така се зголемува и бројот на медиуми кои работат со проверка на факти и се борат за вистината во јавниот простор преку одговорно истражување.

повеќе

Единствена работа за која ние граѓаните не плаќаме данок, е воздухот кој го дишеме.

повеќе