Лига на шампиони

Вардар без Криштопанс отпатува во Полска

Екипата на Вардар замина за полска каде во сабота ќе го игра мечот од Лигата на шампионите против Кјелце. 

По ремито во Скопје, Вардар го очекува уште еден меч со Кјелце во Лигата на шампионите, овој пат на гостински терен.
 
Вардаровите ракометари денеска заминаа за Полска, но во Скопје остана Даинис Криштопанс кој поради повреда не настапи ниту на првиот меч со Кјелце.
 
Натпреварот меѓу Кјелце и Вардар е прогласен за меч на колото од страна на ЕХФ.
 
Дуелот се игра во сабота со почеток од 18 часот.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе