Лига на шампиони

Уште еден тесен пораз на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите, овој пат од Татран Прешов

Еурофарм Работник загуби со 31:29 на гостувањето кај Татран Прешов во рамките од Лигата на шампионите. 

Битолскиот тим во шестото коло од Лигата на шампионите го загуби петтиот натпревар, и овој пат поразот беше тесен, но не со еден гол разлика туку со два.
 
Во првото полувреме и двете екипи имаа свои периоди, и Татран и Еурофарм имаа водства со по три гола разлика, на одморот домаќините заминаа со предност од 15:14.
 
Во вторит дел Еурофарм Работник повторно дојде до предност, овој пат од 23:22, но потоа следуваше серија од 5-0 на Прешов по која дојдоа до највисоко водство од 27:24.
 
Татран Прешов успеа да ја задржи предноста до крајот за да дојде до победа од 31:29.
 
Остроушко со седум голови беше најефикасниот во составот на Еурофарм Работник, Јотиќ постигна пет, Џукиќ четири. Кај Татран незадржлив беше Рабек кој постигна десет голови.
 

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе