Трагедија во Охрид, се удави ракометниот голман Никола Даниловски

Голманот на РК Охрид и повремен македонски репрезентативец, Никола Даниловски се удави во Охридското езеро. 

На 26-годишна возраст животот го загуби ракометниот голман на РК Охрид и македонски репрезентативец, Никокла Даниловски.
 
Голманот исчезнал сииноќа околу 21 часот по тренингот со неговиот клуб, утрово неговото безживотно тело било пронајдено во водите на Охридското езеро.
 
Никола Даниловски често се наоѓаше на списоците на селекторите Данило Брестовац и Кире Лазаров, порај Охрид претходно бранеше и за Металург и Еурофарм Пелистер.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе